Garaż niczym pałac – garaże tynkowane
Kto powiedział, że garaż musi być ciasny, brzydki i zimny? Z pewnością takie wrażenie możemy odnieść przechadzając się po starych, peerelowskich osiedlach. Jednak czasy (a wraz z nimi potrzeby konsumentów) dynamicznie się zmieniają. Coraz częściej garaży zaczynają przypominać budynki mieszkalne. Dlaczego tak się dzieje?
Skąd ta moda na garaże ocieplane?
Jestem przeciwnikiem ślepego podążania za modą. Zmiany dla samych zmian, tylko dlatego, że robi coś sąsiad są pozbawione sensu. Jednak w tym przypadku moda ma swoje uzasadnienie i podwaliny ekonomiczne. Otóż garaż ocieplany jest… tańszy.
Oczywiście koszty budowy są wyższe (wysoka jakość materiałów kosztuje), jednak musimy zwrócić uwagę na aspekt ogrzewania. Globalne ocieplenie w Polsce zachodzi bardzo powoli 🙂 Musimy liczyć się z faktem, że co najmniej przez pół roku temperatura na zewnątrz jest niższa niż kilka stopni Celsjusza, a praca w takich warunkach np. przy samochodzie nie jest komfortowa.
Co wtedy robi przeciętny użytkownik garażu? Włącz farelkę. A na co jest farelka? Na prąd. Tym samym rachunki stają się astronomiczne.
W przypadku garaży ocieplanych również nie musimy myśleć o instalacji grzewczej – niech to będzie to nieszczęsne ogrzewanie na prąd. Niemniej, siłą rzeczy takie ogrzewanie będzie pracowało w większych interwałach, bo proces utraty ciepła będzie zachodził wolniej. Tego rodzaju garaże są dostępne chociażby na https://www.piotr.com.pl/
Chodzi również o wilgotność garażu
Ale Pan „Janusz” grzebie przy samochodzie tylko latem. Wydaje mu się, że nie potrzebuje garażu ocieplanego. Jest w błędzie, ponieważ taki garaż przydaje się również latem. Wszak izolacja (czy to ze styropianu, czy z pianki) chroni również przed ciepłem. A więc można raz na zawsze pożegnać się z problemem „piekarnika” podczas upalnego lata. Oczywiście, praca wiatraka nie kosztuje tak wiele jak praca nagrzewnicy, więc tutaj zysk finansowy będzie mniej odczuwalny. Ale za to komfort jaki! 🙂
Ponadto garaże ocieplane są lepsze jeśli chodzi o zachowanie prawidłowego poziomu wilgotności. Możemy mieć pewność, że powietrze nigdy nie będzie zbyt ani zbyt wilgotne.
Najnowsze komentarze