Dobre szkolenie sprzedażowe zwiększa obroty nawet o 200%!

Wydaje Ci się, że na obsłudze klienta zjadłeś już zęby? Cóż – nadmierna pewność siebie zgubiła już nie jedną osobę związaną z biznesem. Niezależnie od tego, czy prowadzisz sieć małych sklepików, czy wielką sieć dyskontów pokroju Dino czy Biedronka, a może mały sklepik szkolny, szkolenia sprzedażowe pozwolą Ci zwiększyć nie tylko sprzedaż, ale również zadowolenie Twoich klientów. A jak nie od dziś wiadomo, to drugie wpływa pozytywnie na pierwsze, ponieważ…

…najlepszą reklamą sprzedawcy jest jego klient!

To powiedzenie doskonale znane w środowisku profesjonalnych sprzedawców ma w sobie dużo prawdy. Nawet najlepsza reklama telewizyjna nie zapewni takiej skuteczności jak skuteczna, naturalna „szeptanka” fundowana przez grono zadowolonych klientów. Pieniądze wydane na klienta nie muszą być w tym kontekście stratą!

Oczywiście trzeba wiedzieć, w jaki sposób czynić te inwestycje, by klient do nas wracał. W jaki sposób działa proces zapamiętywania, jak skojarzyć pozytywny stosunek firma – klient. To wszystko nie jest proste, dlatego powstała wiele firm oferujących szkolenia sprzedażowe, w tym grupa kreatywna.

Szkolenia otwarte to swego rodzaju rozmowa sprzedażowa, która omawia poszczególne techniki. Pozwalają one zwiększyć szanse na przekonanie klienta do określonych produktów i warunków cenowych.

Większość osób w tym momencie wyłącza się, słysząc cenę takich szkoleń. Oczywiście, nie są to najtańsze rzeczy, jednak należy się zastanowić, czy nie lepiej raz wydać na profesjonalne szkolenie otwarte, a potem czerpać z tego tytułu benefity w postaci zwiększenia obrotów? Wg mnie warto. W cenie jest katering kawowy. 🙂 Poza tym, osoby które nie dysponują funduszami na rozwój osobisty mogą skorzystać z dofinansowań na szkolenia.

Miejsce prowadzenia kursów to Katowice, Warszawa, Wrocław i inne miasta. Można się umówić na lekcje zdalne w związku z pandemią koronawirusa. Myślę też, że będzie to dobre rozwiązanie dla osób zapracowanych, które nie mają dostatecznej ilości czasu na kształcenie. Jeśli zaś chodzi o inne dedykowane szkolenia dla sprzedawców, to już temat na zupełnie inny artykuł.