Czy warto korzystać z maszyny do tłoczenia oleju?

Od wielu lat mówi się na temat zdrowotnych właściwości oleju tłoczonego na zimno. Regularne spożywanie ma korzystny wpływ zarówno na nasze zdrowie jak i samopoczucie. W procesie pozyskiwania oleju szczególnie istotna jest temperatura.

Prasa do oleju na zimno

Olej tłoczony na zimno możesz bez problemu wytworzyć w zaciszu domowym dzięki odpowiedniemu urządzeniu. Maszyny do tłoczenia oleju wyposażone są w specjalny ślimak, który rozciera surowiec i oddziela tłuszcz od odpadów. Proces wytwarzania oleju odbywa się w temperaturze około 40°C, co pozwala zachować wszystkie cenne składniki. Olej tłoczony na zimno w domowych warunkach jest pozbawiony konserwantów. Możemy również stale kontrolować jakość surowców, z których wytwarzamy olej. Możesz wykorzystać do tego różne orzechy czy nasiona np. orzechy włoskie, laskowe, pekan, pestki dyni czy słonecznika. Warto również podkreślić, że tłoczenie oleju w domu pozwala na wytworzenie odpowiedniej ilości surowca. Nie musisz obawiać się o jełczenie, czy sposób przechowywania. Możesz wykonać tyle oleju ile jest Ci potrzebne, dzięki czemu zawsze masz dostęp do świeżego produktu.

Szeroki asortyment pras do tłoczenia olejów znajdziesz w ofercie sklepu Energia Zdrowia https://energiazdrowia.pl/pl/c/Prasy-do-oleju/65. Dostępne urządzenia idealnie sprawdzą się w każdej kuchni.