Styl casual – do pracy i na co dzień

Casual to styl nieformalny i pozwalający na dużą swobodę. Można wykorzystywać go na co dzień i w pracy, jeśli pracodawca nie wymaga stosowania żadnych reguł dotyczących ubioru.

Dress code

Dress code to zasady dotyczące ubioru, jakie należy stosować w miejscu pracy. Pracodawcy firm zajmujących się finansami lub prawem bądź politycy stosują restrykcyjne reguły formalnego stroju biznesowego, które wymagają noszenia konkretnych ubrań o neutralnych kolorach. W przypadku business casual te reguły są nieco swobodniejsze, pozwalają włożyć zwykłe jeansy i zrezygnować z żakietu, ale taki strój nadal powinien być bardziej elegancki od tego, w czym chodzi się na co dzień.     

Styl Casual

Wyraz ‘casual’ pochodzi z języka angielski i w wolnym tłumaczeniu oznacza ‘codzienny’. Casual to styl w modzie, który głównie stawia na swobodny i nieformalny sposób ubierania się. W takiej stylizacji można, a wręcz należy, postawić na wygodę. Można pozwolić sobie np. na trampki. Casual jest preferowany na co dzień, ale jest przy tym schludny. Charakteryzuje się niewymuszonym szykiem, a można by nawet powiedzieć, że także sportową elegancją. Pozwala na dowolne łączenie elementów stroju wieczorowego z bardziej codziennymi. Przykładowo można założyć żakiet z jeansami i do tego różowy top na ramiączkach. Można także założyć nieco bardziej elegancką sukienką z bardziej ekstrawaganckim wzorem – https://roseboutique.pl/pol_m_SUKIENKI-182.html i dobrać do niej płaskie buty i sportową torbę.

Gdzie można się tak ubrać?

Styl casual można stosować na co dzień, ale także i w pracy (warto wtedy zastosować się do zasady, że choć jeden element stroju ma być bardziej elegancki niż pozostałe, co nada jednak pewien nieco formalny wymiar strojowi). W takim stylu można się również pojawić na randce lub wyjść tak ze znajomymi. Odpowiedni zestaw stroju sprawi, że nigdy nie poczujesz się niestosownie.