Casual to styl nieformalny i pozwalający na dużą swobodę. Można wykorzystywać go na co dzień i w pracy, jeśli pracodawca nie wymaga stosowania żadnych reguł dotyczących ubioru.

Dress code

Dress code to zasady dotyczące ubioru, jakie należy stosować w miejscu pracy. Pracodawcy firm zajmujących się finansami lub prawem bądź politycy stosują restrykcyjne reguły formalnego stroju biznesowego, które wymagają noszenia konkretnych ubrań o neutralnych kolorach. W przypadku business casual te reguły są nieco swobodniejsze, pozwalają włożyć zwykłe jeansy i zrezygnować z żakietu, ale taki strój nadal powinien być bardziej elegancki od tego, w czym chodzi się na co dzień.     

Styl Casual

Wyraz ‘casual’ pochodzi z języka angielski i w wolnym tłumaczeniu oznacza ‘codzienny’. Casual to styl w modzie, który głównie stawia na swobodny i nieformalny sposób ubierania się. W takiej stylizacji można, a wręcz należy, postawić na wygodę. Można pozwolić sobie np. na trampki. Casual jest preferowany na co dzień, ale jest przy tym schludny. Charakteryzuje się niewymuszonym szykiem, a można by nawet powiedzieć, że także sportową elegancją. Pozwala na dowolne łączenie elementów stroju wieczorowego z bardziej codziennymi. Przykładowo można założyć żakiet z jeansami i do tego różowy top na ramiączkach. Można także założyć nieco bardziej elegancką sukienką z bardziej ekstrawaganckim wzorem – https://roseboutique.pl/pol_m_SUKIENKI-182.html i dobrać do niej płaskie buty i sportową torbę.

Gdzie można się tak ubrać?

Styl casual można stosować na co dzień, ale także i w pracy (warto wtedy zastosować się do zasady, że choć jeden element stroju ma być bardziej elegancki niż pozostałe, co nada jednak pewien nieco formalny wymiar strojowi). W takim stylu można się również pojawić na randce lub wyjść tak ze znajomymi. Odpowiedni zestaw stroju sprawi, że nigdy nie poczujesz się niestosownie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *