Czas ciąży to najpiękniejszy okres w życiu każdej kobiety. Najważniejszym zadaniem rodziców od samego początku pojawienia się dziecka na świecie jest zapewnienie mu odpowiednich warunków do prawidłowego rozwoju.

Dziecko musi być przede wszystkim bezpieczne. Warto przygotować pokój dla niemowlaka jeszcze przed porodem. Najważniejszym elementem w pokoju dziecka jest łóżko. Jest to miejsce, w którym dziecko spędzi najwięcej czasu w pierwszych latach swojego życia. Co więcej sen jest bardzo ważny dla dziecka, ponieważ wtedy organizm się regeneruje. Warto zastanowić się dłużej nad kupnem bezpiecznego łóżka. Najpopularniejsze są łóżeczka dziecięce 120×60 oraz 140×70. Łóżeczka dziecięce 120×60 są mniejsze więc krócej nam posłużą. Warto również zwrócić uwagę na odpowiedni dobór materaca. Prawidłowy materac powinien być twardy, ponieważ taki będzie najzdrowszy dla kręgosłupa dziecka.

Co powinno znaleźć się w łóżeczku noworodka?

Panuje tutaj zasada- im mniej tym lepiej. Każda zabawka, która znajduje się w łóżeczku noworodka to dodatkowe ryzyko. Podstawowe, rzeczy, które powinny znaleźć się w łóżeczku to materacyk oraz ochraniacz na materac, który chroni przed zawartością pieluszki oraz rozlanym mlekiem. Następną rzeczą jest prześcieradło. Warto zaopatrzyć się w prześcieradło z gumką, wykonane z bawełny albo z miękkiej tkaniny frotté. Ostatnią rzeczą jest coś do przykrycia, niekoniecznie musi być to kołdra. W upalne dni sprawdzą się lekki kocyk oraz pieluszka tetrowa lub flanelowa.

Kojec dla dziecka 

Kiedy dziecko rośnie i zaczyna samodzielnie chodzić świetnym rozwiązaniem jest kojec. Dzięki niemu dziecko jest bezpieczne w jednym miejscu podczas gdy spokojnie możemy wykonywać domowe obowiązki. Dodatkowo kojec jest przenośny i w każdym momencie możemy go złożyć i zabrać w podróż. Kolejną zaletą jest to, że dziecko ma zawsze niezbędne zabawki pod ręką. 

Wyprawkę dla dziecka możesz skompletować w sklepie Mini Ania – sprawdź dostępne produkty www.miniania.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *